رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: بازنگری جدید در مقررات ملی ساختمان توسط این مرکز در دستور کار قرار گرفته و هم اکنون کمیته های مربوطه با نظرخواهی از مهندسان در حال جمع آوری اطلاعات مورد نیاز هستند.رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: بازنگری جدید در مقررات ملی ساختمان توسط این مرکز در دستور کار قرار گرفته و هم اکنون کمیته های مربوطه با نظرخواهی از مهندسان در حال جمع آوری اطلاعات مورد نیاز هستند.

به گزارش ایرنا، محمد شکرچی زاده روز شنبه در پنجمین نمایشگاه راه و شهرسازی و صنایع وابسته، افزود: در راستای تدوین مقررات ملی ساختمان مقرر شده نظر مهندسان در نشست های تخصصی دریافت شود تا بتوانیم این مقررات را با بررسی های تخصصی آماده کنیم.

وی اظهار داشت: در دوره جدید مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وظایف مهمی را برعهده گرفته تا بتواند فراتر از کار کارشناسی امور محوله را براساس انجام پژوهش و تحقیقات لازم عملی کند.

وی گفت: این مرکز در چهار حوزه ساختمان و ابنیه فنی، معماری و شهرسازی، حمل و نقل و مطالبات اجتماعی وظایف خود را براساس پژوهش های تخصصی انجام می دهد تا بتواند با افزایش بهره وری کارآمدی مناسبی را برای شهروندان و رعایت حقوق شهروندی فراهم کند.

وی افزود: فعالیت 42 ساله مرکز تحقیقات در یک بانک اطلاعاتی قرار گرفته تا ذینفعان بتوانند با مراجعه به این بانک اطلاعات مورد نیاز خود را تامین کنند.

وی اظهار داشت: طرح جامع حمل و نقل کشور نیز در این مرکز هم اکنون در دستور کار ما قرار گرفته تا بتوانیم با اقدامات تخصصی و پژوهشی این طرح را برای فعالیت توسعه حمل و نقل در بخش های مختلف آماده کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: خوشبختانه در طرح جامع حمل و نقل علاوه بر مطالعات واقعی، نیازهای حمل و نقل به حمل و نقل ترکیبی نیز توجه جدی شده تا بتوانیم این طرح را به صورت جامع ارائه دهیم.

وی اضافه کرد: در احداث راه ها و بناها باید همواره به رعایت دقیق کیفیت ساخت و ساز توجه نمائیم تا بتوانیم ایمنی و امنیت را در جامعه برای همه فراهم کنیم.

وی گفت: کیفیت یک مقوله مستمری است که باید در تمام ساخت و سازها به آن توجه شود و در طرح جامع حمل و نقل مجریان براساس مطالعات واقعی نیازهای حمل و نقل را مشخص خواهند کرد.

شکرچی زاده اظهار داشت: 80 درصد شهرهای بزرگ در معرض زلزله قرار دارند و زلزله های مهیب می تواند تمام زیرساخت های این شهرها را از بین ببرد لذا با نصب شتاب نگارهای مورد نیاز مردم باید خطر نسبی زلزله را متوجه شوند تا بتوانند در ساختمان های مقاوم سکونت کنند.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک نیز گفت: این شرکت با 60 سال سابقه هم اکنون در 160 شهر و 700 واحد محلی کار آزمایش برای احداث سازه های مختلف را برعهده دارد و به عنوان نماینده حاکمیت و دولت همواره مورد اعتماد کارفرمایان بوده است.

سیدرضا حسینی افزود: دستگاه های دولتی، شهرداری ها و معاونین عمرانی استانداری ها در حوزه انجام آزمایشگاه های فنی با این شرکت همکاری می کنند و درصدد هستیم در حوزه کاری خود از نوآوری ها و تکنولوژی های جدید نیز استفاده کنیم. وی اظهار داشت: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک سال گذشته حدود 10 میلیارد تومان تجهیزات با تکنولوژی های جدید خریداری و وارد کشور کرد تا بتواند در آزمایش های مورد نیاز مورد استفاده قرار دهد.

وی با بیان اینکه برای تبیین استانداردها این شرکت با همکاری سازمان ملی استاندارد همکاری های خود را آغاز کرده است، گفت: در صدد هستیم با انجام آزمایش های جدید با استفاده از دانش روز دنیا سرعت ارایه خدمات خود را نیز بیشتر کنیم.

وی یادآور شد: ممکن است برای انجام یک آزمایش چندین نوع آزمایش دیگر نیز انجام شود تا بتوانیم نظرات کارشناسی خود را در زمینه های مختلف ارایه دهیم.

وی با بیان اینکه درآمد این شرکت از محل انجام آزمایش های مختلف در سال گذشته به 123 میلیارد تومان رسید، افزود: پیش بینی می کنیم درآمد حاصل از انجام این وظایف در سال جاری به 165 تا 195 میلیارد تومان افزایش یابد.


منبع:www.iiiwe.comطبقه بندی: آیین نامه،
برچسب ها: مقررات ملی ساختمان، بازنگری مقررات ملی ساختمان، رکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی، تدوین مقررات ملی ساختمان، تغییر مقررات ملی ساختمان،

تاریخ : دوشنبه 11 آبان 1394 | 03:30 ب.ظ | نویسنده : علی اسماعیل نژاد | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • گراف تولز
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic